ЗНО для вчителів
- Тест ЗНО для вчителів 2020 року – основна сесія
- Тест ЗНО для вчителів 2020 року – демонстраційний варіант
Блог учителя математики Скадовського ліцею "Академія творчості" ГАВРИШ СВІТЛАНИ ПЕТРІВНИ
ДПА у школах у 2023 році скасовано
Як і торік, випускники складатимуть Національний мультипредметний тест.
В Україні школярі не складатимуть Державну підсумкову атестацію (ДПА) у 2023 році.
Про це повідомила член комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Ольга Коваль, інформує Дзеркало тижня.
Отже, випускники закладів середньої освіти замість ДПА складатимуть Національний мультипредметний тест (НМТ).
Раніше міністр освіти і науки Сергій Шкарлет повідомляв, що реєстрація на НМТ стартує у квітні 2023 року.
Тестування вступників мають відбутися у червні-липні 2023 року у межах основної та додаткової сесій.
Для вступу до вишів 2023-го можна буде використовувати результати:
НМТ 2023 року;
НМТ 2022 року;
ЗНО 2020 – 2021 років.
Як відомо, через неможливість повноцінного нормального навчання школярів під час війни та блекауту у парламенті зареєстрували законопроєкт, згідно з яким пропонується зробити обовʼязковими предметами національного мультипредметного тесту (НМТ) лише українську мову та математику, а інші два предмети дозволити обирати учасникам НМТ на вибір.
Нагадаємо, МОН підготувало проєкт Порядку прийому на навчання до вишів наступного року. Нововведеням проведення вступної кампанії наступного року стане збільшення кількості обов’язкових предметів на НМТ (українська мова, математика, історія України та одна з чотирьох іноземних мов).
Для допомоги випускникам у складанні в майбутньому МНТ, сайт ЗНО-ОНЛАЙН пропонує абітурієнтам скористатися новим сервісом з підготовки до тестування.
За його допомогою школярі можуть підготуватися до тестування та показати успішний результат під час вступної кампанії.
На сервісі представлені сім тренувальних варіантів для підготовки до складання мультитесту.
Вступники можуть щоденно тренуватися, опрацьовуючи відповідні блоки мультитесту з:
- української мови;
- математики;
- історії України.
Розробники тестів зазначають, що спосіб виконання тестових завдань на сайті максимально наближений до справжніх умов тестування, а форма надання відповідей аналогічна формі в реальних тестах, що покращує адаптацію до виконання завдань.
Після виконання тренувальних тестів школярі мають можливість ознайомитися з правильними відповідями та опрацьовувати коментарі з поясненнями завдань, які були проблемними для виконання.
Окрім того, після виконання кожного блоку мультитесту автоматично визначатиметься тестовий і рейтинговий бал виконавця завдань.
Для полегшення проходження демонстраційного варіанту на сайті представлений варіант мультитесту 2022 року та варіант, який пропонувався вступникам торік.
Випускники можуть перейти до пробних завдань за темами НМТ за посиланням.
Нагадаємо, під час повномасштабної війни у Міністерстві освіти і науки розглядають проведення удосконаленого національного мультипредметного тесту (НМТ). Тестування вступників мають відбутися у червні-липні 2023 року в межах основної та додаткової сесій.
Міністерство освіти і науки України затвердило дати та перелік предметів зовнішнього незалежного оцінювання у 2023 році. Про це йдеться в наказі №715.
Згідно з документом, ЗНО проводитимуть від 22 травня до 14 липня 2023 року.
Учасники зможуть безкоштовно пройти оцінювання не більш як із п’яти навчальних предметів. Якщо вступник захоче обрати додаткові предмети, то він повинен оплатити їхню вартість.
Перелік предметів, з яких проводитимуть ЗНО-2023:
ЗНО з математики (завдання рівня стандарту), історії України (період 1914 рік – початок XXI століття) здійснюватиметься лише для проведення державної підсумкової атестації, а результати з цих предметів за рейтинговою шкалою 100-200 балів не встановлюватимуть.
Сьогодні, під час онлайн-брифінгу щодо вступної кампанії в 2022 році, було надано роз'яснення щодо цьогорічної вступної кампанії. Цьогорічна вона не буде схожа на попередню, адже необхідно врахувати всі умови та обмеження воєнного часу. Утім, МОН робить усе можливе, аби вступна кампанія відбулася, хоча й в дещо незвичному вигляді.
Так, міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет зазначив, що, на жаль, провести ЗНО, ЄВІ та ЄФВВ у традиційному форматі наразі неможливо. Але й вступних іспитів у вишах теж не буде, адже вони нічого позитивно не змінюють із точки зору безпеки та психологічного стану абітурієнтів. Також очільник МОН визначив пріоритетність завдань вступної кампанії у 2022 році:
Головне завдання наразі – створення максимально безпечних умов. Саме тому подання документів і підтвердження місця навчання відбуватимуться через інтернет. Іспит для вступу проводитиметься онлайн, централізовано, з можливістю переривання у випадку повітряної тривоги. А що буде з індивідуальними усними співбесідами, творчими конкурсами та фаховими іспитами? Відповідь проста – вони можуть проводитися дистанційно.
Один із основних пріоритетів – рівний доступ для всіх. Тому подавати документи, проходити дистанційні співбесіди, творчі конкурси, фахові іспити та підтверджувати місце навчання можна з будь-якої точки світу. Централізовані іспити можна буде складати як в Україні (окрім тимчасово окупованих територій), так і у країнах Східної Європи. Основні, додаткові та спеціально організовані сесії іспитів проводитимуться не одноразово, а як мінімум упродовж 10 днів хоча б два рази на день.
Для учнів, які зараз знаходяться на тимчасово окупованих територіях будуть організовані додаткові сесії іспитів.
Ключовою тезою було закладено прозорість вступного випробування. Ми все ж таки намагалися зберегти ті основи ЗНО, які вже багато років є беззаперечним інструментом довіри суспільства, особливо батьків та нашої учнівської молоді щодо вступу. Ми заклали первинний, але спрощений аналог ЗНО, так званий національний мультипредметний тест (НМТ).
Також буде суттєво підвищено значення мотиваційних листів. У випадку вступу на бюджет вони допоможуть створити рейтинги вступників із однаковим конкурсним балом. А якщо ж говорити про вступ на контракт, то тут мотиваційний лист узагалі може бути основою для рейтингування.
Ми сподіваємося, що нам вдасться максимально зберегти молодь. Максимально спонукати її до навчання в українських закладах освіти. Ми закликаємо і молодь, і батьків, орієнтуватися на українські заклади освіти. А МОН, Комітет, народні депутати, батьки, будуть намагатися зробити все, щоби забезпечити проведення якісної та прозорої вступної кампанії цього року.
Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет
Випускники з тимчасово окупованих територій зможуть вступати онлайн
Також вона зазначила, що вступники з ТОТ зможуть навчатися на бюджеті, для цього державою передбачена відповідна квота. Ірина Верущук додала, що йдеться про випускників з сотень громад, які наразі перебувають у тимчасовій окупації. Перелік таких громад формується та затверджується наказом Мінреінтеграції.
«Майбутнє наших дітей – із нами, з вільною Україною. Інакше не може бути. Ми зробимо все, щоби цього року десятки тисяч учорашніх школярів з ТОТ отримали можливість дистанційно навчатися у закладах на вільній території!».
Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук
Для національного мультипредметного тесту не встановлюватимуть порогових балів склав / не склав, як це робиться для ЗНО.
Про це повідомив в.о. директора УЦОЯО Валерій Бойко під час брифінгу, передає ТСН.
“Серед змін в організації проведення цьогорічного тестування є те, що, окрім паперових бланків для занесення відповідей, абітурієнти складатимуть тест на комп’ютерах. Таким чином, результат буде відомий одразу після завершення складання тесту. Крім того, порогових балів складання мультипредметного тесту УЦОЯО цього року не встановлюватиме”, – сказав він.
Повний розклад мультипредметного тесту можна подивитися за цим посиланням. Також ви можете завантажити розклад НМТ у форматі PDF.
Тривалість спрощеного ЗНО збільшено з 90 до 120 хвилин.
Демонстраційний тест можна пройти онлайн або проглянути в pdf-форматі.
Докладну інформацію про блок НМТ з української мови можна подивитися за цим посиланням, з математики – за цим посиланням, з історії України – тут.
Також дивіться відповіді на найпоширеніші запитання про так зване спрощене ЗНО й розклад вступної кампанії.
Якщо ви не знаєте ваших логіну й паролю для входу на інформаційну сторінку, телефонуйте за цими номерами.
Також МОН затвердило Порядок проведення НМТ.
А ще читайте розʼяснення, що робити людям з ООП, які хочуть пройти мультипредметний тест.
Читайте також: Що робити, якщо ви зареєструвалися на НМТ, але не підтвердили участь і Що робити, якщо вчасно не зареєструвався на НМТ
Лайфхаки нового часу для складання тесту з математики
Налаштуйтесь на простіший, але прискорений формат роботи
Тест із математики міститиме 20 запитань, буде «швидкісним» і пройде у вельми жорстких часових рамках — 30 хвилин.
Тому виграватимуть не знання, як було раніше, а вміння швидко вирішити завдання, не роздумуючи надто довго. Сприймайте це як цікавий челендж.
Головна особливість тесту — легкі завдання. На них учень зможе дати усну відповідь одразу. Тож не треба писати на папірці розв’язання, багато думати. Треба: використовувати ерудицію на максимум, як і набуту роками компетентність, та навіть задіювати інтуїцію.
Важливе правильне психологічне налаштування на новий формат роботи. Тож обов’язково раджу пройти пробний тест із математики, який з’явиться на офіційному сайті УЦОЯО через один-два тижні.
Збірниками завдань для підготовки до ЗНО наразі не раджу користуватися — вони не актуальні. Там є багато варіантів складних задач, яких не буде в цьогорічному тесті, тож і час на них витрачати не потрібно.
Структура тесту з математики 2022
У тесті — 20 завдань.
14 задач — на вибір правильної відповіді із запропонованих п’яти варіантів (а, б, в, г, д).
Завдання 15, 16, 17, 18 — задачі на встановлення відповідностей. Кожне завдання складається із трьох мінізадач. Наприклад: учень бачить три задачі в лівій колонці, а праворуч — п’ять варіантів відповідей на вибір (теж у форматі а, б, в, г, д). Тобто, для кожної з трьох мінізадач треба обрати одну відповідь із п’яти запропонованих.
Завдання 19, 20 — з короткою відповіддю.
10 основних тем на тесті з математики 2022
Як і під час тестування в минулих роках, є перелік з 10 основних тем, на яких базуватимуться завдання. Головна поправка: завдання будуть значно полегшені, їх навіть усно можна буде розв’язати. Теми:
• числа і вирази;
• функції;
• рівняння;
• нерівності;
• текстові задачі;
• математичний аналіз;
• планіметрія;
• стереометрія;
• координати та вектори;
• комбінаторика, імовірність та статистика.
6 лайфхаків від Юрія Захарійченка для вдалого складання тесту
1️⃣ Якщо завдання із формулами — дійте по пам’яті
Розберіться з формулами, які будуть у вашому робочому зошиті у формі довідкових матеріалів. Адже формули в задачах будуть стовідсотково — нехай абітурієнти не хвилюються та просто мають це на увазі. Та часу на пошуки не буде. Раджу не думати довго: «Так, що ж мені туди підставити? Як воно співставлено з умовою задачі?» На все це часу у вас не буде. Дійте швидко, а ще краще — по пам’яті. Р-р-раз — підглянув, підставив і записав.
Саме тому ви маєте чітко знати, на якій сторінці у вашому робочому зошиті й де саме розміщена кожна тема математики, які формули із цієї теми у вас є, а які ви можете вивести самостійно з наданих формул.
2️⃣ Не переписуйте умову на чернетку — економте час
Я знаю багато учнів, для яких комфортніше спершу записати умову задачі на листочок. Але наполегливо прошу цього не робити — часу не буде.
3️⃣ «Не закохуйтесь» у задачі
Я знаю дітей, які загоряються азартом, якщо в них не виходить з першого разу вирішити якесь завдання. Прокидається спортивний інтерес: «Я ж точно знаю, я вчив. Зараз подумаю, покручу цю задачку…» Ні, у вас не буде такої можливості — кидайте це непідкорене завдання і рухайтесь далі. Якщо залишиться час — повернетесь і внесете відповідь.
4️⃣ Вебінари з підготовки до тесту на YouTube — один з найкращих помічників
На YouTube є плейліст із 18 вебінарами для iLearn, які я записав для зручної підготовки до тесту з математики. Раджу їх переглянути. План кожного вебінару я складав так, що є задачі прості й складні. Тож усе, що вам потрібно, — підготуватися до простих завдань. Там, де починаються складні, вимикайте.
Також рекомендую переглянути вебінари за 2021 рік і теж орієнтуватися на виконання легких задач. Повторю — не розв’язуйте останні 3–4 найскладніші завдання, адже таких 100% цього року в тесті не буде. Не розв’язуйте задач із великими умовами, з параметрами, складні задачі зі стереометрії.
5️⃣ Зверніть увагу на слабкі сторони під час пробного онлайн-тестування
Через один-два тижні ви зможете пройти пробний тест із математики.
Якщо помітите, що вам не дуже добре дається певний вид завдань — не засмучуйтесь. До липня ще є час прокачати слабкі сторони. Але коли до тесту залишиться менш ніж місяць — не концентруйтесь лише на тому, що не виходить. Згадайте спортсменів, які готуються до Олімпійських ігор: вони не тренують лише біцепси чи спину, вони тренують усі м’язи організму. Тож вашим завданням за три-чотири тижні до тесту стане генеральний прогін усіх видів завдань з огляду на результати пробного тесту.
6️⃣ Вірте в себе
Це дуже важливий пункт. Тож навіть у ці складні часи продовжуйте працювати над своїм характером та світоглядом. Змінюйтесь на краще, вдосконалюйте себе. Але фанатичної підготовки до тестування не потрібно. Плануйте кожен робочий день так, щоб у ньому залишалося місце для відпочинку, фізичних вправ, спілкування з друзями, прогулянок на свіжому повітрі.
Безпосередньо під час тесту мобілізуйтеся, сконцентруйтеся та продемонструйте свою майстерність. Вірте в себе і робіть усе з любов’ю. Якщо ви зробили саме такий вибір, то ви, однозначно, приречені на УСПІХ!
Кафедра теорії й методики природничо-математичної освіти та інформаційних технологій Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти пропонує для випускників і всіх зацікавлених осіб відкритий онлайн-курс «Експрес-математика для випускників-2022».
Курс спрямований на повторення матеріалу шкільної програми у відповідності до програми ЗНО з математики. Усі матеріали та розклад занять розміщені на сайті "Математика у цифровому суспільств" за покликанням https://cutt.ly/ZFPGnG4.
Замість традиційного ЗНО у 2022 році вступники до вишів складатимуть національний мультипредметний тест (НМТ), який проводитимуть у комп’ютерному форматі. Це випробування міститиме три блоки завдань: з української мови, з математики та з історії України.
Яким буде зміст завдань блоку НМТ з математики?
Зміст завдань блоку НМТ з математики буде відповідати чинній програмі ЗНО з математики. Ця програма охоплює всі теми з алгебри й геометрії, які вивчалися у шкільному курсі, а саме:
Усього в блоці НМТ з математики буде 20 завдань, з-поміж яких:
Зверніть увагу, що в блоці НМТ з математики не буде завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.
Завдання з математики буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Тобто по 1 тестовому балу буде нараховано за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді, по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності та по 2 бали за кожну правильну коротку відповідь. Отже, за виконання завдань блоку НМТ з математики можна отримати від 0 до 30 балів.
Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) ви знатимете після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100–200 балів. Для отримання результату за шкалою 100–200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.
Завдання з математики зможуть розв’язати не лише ті, хто вивчав математику на профільному рівні, а й ті, хто вивчав її на рівні стандарту. Адже здебільшого завдання відповідають саме програмі рівня стандарту. До того ж кожному учаснику тестування буде надана можливість скористатися надрукованими довідковими матеріалами, із якими пропонуємо ознайомитися заздалегідь тут.
Для розв’язання завдань з математики упродовж тестування можна буде скористатися чернеткою.
Передусім, безперечно, варто продовжувати ретельно працювати над шкільною програмою з математики, відвідуючи онлайн або офлайн уроки, які проводять ваші вчителі, або уроки Всеукраїнської школи онлайн. А для самостійного тренування доречно використовувати:
Така підготовка допоможе не лише якісно повторити теми з математики, передбачені програмою, чи відпрацювати найбільш проблемні розділи, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.
Зарахування у ЗВО проводитиметься за результатами єдиного мультипредментного онлайн-тесту.
24.03.2022 року Верховною Радою України було прийнято Закон України № 7132 про скасування складання державної підсумкової атестації, ЗНО, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування у 2022-му.
Війна зруйнувала освітній процес, який ще не встиг повноцінно відновитися після пандемії ковіду. У таких умовах скасування ДПА, ЗНО, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування (складаються при вступі в магістратуру) буде своєрідним заохоченням молоді до навчання в Україні. Це важливо, бо маємо думати про збереження інтелектуального потенціалу України (нам ще відбудовувати та розвивати країну після перемоги).
Формат ЗНО-2022
Зовнішнє незалежне оцінювання цього року відбудеться у спрощеному форматі. Відповідні зміни вже затвердила Верховна Рада України.
Для вступників розроблять національний мультипредметний тест з трьох предметів:
Завдань з української літератури не буде.
Загалом учасники ЗНО повинні виконати 60 завдань за 80 хвилин.
Випускники повинні будуть прийти до визначеного в районі місця проживання (або тимчасового перебування) центру тестування і скласти іспит. Враховуючи воєнний стан в країні і високу ймовірність повітряних тривог у різних регіонах, тестування не буде проводитися в один день і в один час.Зовнішнє незалежне оцінювання проводитиметься офлайн – так само, як минулі роки.
Майбутні вступники матимуть на проходження тесту мінімум 10 днів (без урахуванням можливої додаткової сесії), розповів голова профільного комітету ВР Сергій Бабак.
Щоразу варіанти завдань будуть різними, аби забезпечити прозорість результатів.
"Це (змога скласти ЗНО – ред.) буде тривати 10-15 днів. Також можуть бути додаткові сесії. Якщо ми умовно вийдемо на цифру у 10 днів, то буде 10 варіантів тестів. Тобто, буде 10 можливостей скласти тест.
Якщо дитина не може фізично прийти і скласти ЗНО сьогодні, це можна зробити в інший день. Щоразу питання будуть змінюватися, тому недобросовісно виконати завдання можливості не буде.
Ми намагалися поставити випускників у максимально рівні умови", – підкреслив Бабак.
Очільник відомства також розповів, як буде оцінюватися мультидисциплінарний тест:
"Оцінка буде відповідати чинним програмам ЗНО і результат кожного зі складників тесту буде подаватися у тестових балах, а також за шкалою 100 – 200".
Безпека під час тестування
Якщо під час тестування розпочнеться повітряна тривога, то проведення мультипредметного іспиту призупинять, а його учасники мають перейти у безпечне місце.
"Це є основною умовою створення пункту тестування. Після оголошення про відбій повітряної тривоги всі учасники можуть долучитися до продовження ЗНО", – наголосив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.
Чому ЗНО не проводитимуть онлайн?
За словами голови профільного комітету ВР, можливість проведення ЗНО онлайн розглядалася цілком серйозно.
"Питання, в яке ми вперлися як в скляну стелю – це проблема з автентифікацією дитини.
Також ми боїмося, що якщо дозволити складати ЗНО онлайн, то всі будуть це робити онлайн", – пояснив Бабак.
У такому разі технічне навантаження неминуче, адже десятки тисяч дітей будуть підключені одночасно.
"У когось обов'язково можуть бути перебої зі зв'язком. Буде купа скарг на поганий інтернет. Тому ми зробимо офлайн", – підкреслив очільник профільного комітету.
Чому тест складатиметься лише з трьох предметів?
Глава МОН Сергій Шкарлет пояснив, чому для мультипредметного тесту обрали саме українську мову, математику та історію України.
"Ми намагалися зберегти ті основи ЗНО, які вже багато років є беззаперечним інструментом довіри батьків і нашої студентської молоді щодо вступу.
Ми заклали такий первинний, але спрощений аналог ЗНО – так званий Національний мультипредметний тест для вступу та здобуття вищої освіти на основі повної загальної середньої освіти", – сказав Шкарлет.
Українська мова, математика, історія України – це предмети, які вивчають всі у приблизно однакових умовах, пояснив міністр.
Реєстрація на ЗНО триває
Для організації іспитів необхідна підтверджена інформація про потенційних учасників ЗНО, яку МОН братиме з відповідної бази реєстраційних даних.
Абітурієнти, які планують вступати до університетів у 2022 році, повинні обов'язково зареєструватися, аби мати змогу скласти мультипредметний тест.
Зокрема, необхідно створити реєстраційну картку та віддати її керівнику закладу освіти або надіслали до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.
Реєстрація триває до 9 квітня. Створити реєстраційну картку можна за посиланням.
Якщо абітурієнт не встиг роздрукувати, передати чи надіслати документи до 9 квітня, достатньо сформувати реєстраційну картку, запевнили в УЦОЯО.
Чи можна використати сертифікат ЗНО минулих років?
Так. Якщо абітурієнт з тих чи інших причин має сертифікат ЗНО за 2019, 2020 або 2021 роки – ним можна скористатися цього року.
"Є випускники, які навчаються в коледжах, але вже склали ЗНО раніше. Статистично, таких громадян під 10%. Це велика кількість людей, і обмежувати їх ніхто не збирається. Якщо три роки не пройшло, такими сертифікатами можна скористатися", – підкреслив Сергій Бабак.
Wavebreakmedia/Depositphotos |
Про це йдеться й в Умовах прийому на навчання для здобуття вищої освіти.
Якщо абітурієнт має кілька сертифікатів ЗНО за різні роки, то він має право використати під час подачі документів сертифікати, які мають вищі бали з того чи іншого предмета.
Чи будуть складати ЗНО діти з окупованих територій?
Глава МОН Сергій Шкарлет заявив, що наразі на тимчасово окупованих територіях України неможливо складати іспит без критичного ризику для життя і здоров'я випускників.
"Для того, щоб скласти ЗНО цього року, необхідно переїхати на підконтрольну територію. Ми будемо намагатися зробити основну, додаткову та спеціальну сесію. Тобто, буде мінімум три сесії, коли кожен, хто захоче складати мультипредметний тест в Україні, зможе це зробити.
В цих сесіях зможуть взяти участь будь-хто. І навіть в країнах західної Європи ми передбачаємо можливість проведення такого тестування", – розповів міністр освіти.
Вступна кампанія-2022
За словами Сергія Бабака, загалом цього року механізм вступу до закладів вищої освіти такий самий, як і в минулих роках. Єдина відмінність – тепер сертифікатів про проходження ЗНО буде не чотири, а один.
"Будуть такі ж електронні заяви й така ж електронна база. Просто замість чотирьох сертифікатів ЗНО буде підвантажуватися один – про проходження мультидисциплінарного тесту", – зазначив голова комітету ВР.
Також абітурієнти для вступу мають подавати мотиваційний лист – документ, у якому пояснюють причини, з яких вважають себе найкращими кандидатами для вступу на відповідну навчальну програму конкретного університету.
Зазвичай такий лист має мінімальну вагу і потрібен лише для того, щоб надати перевагу умовно одному з двох вступників, які набрали однакову кількість балів ЗНО. Раніше такі збіги були рідкісним явищем, але не цього року.
При вступі в умовах війни мотиваційний лист матиме дещо вищу цінність, адже випускники здаватимуть не чотири предмети, а один. Отже, ймовірність того, що кількість вступників з однаковими балами зросте – вища, пояснює Сергій Бабак.
Подання документів, співбесіди, творчі конкурси, фахові іспити і підтвердження місця навчання зможуть відбуватися з будь-якої точки світу, повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.
Атестат, медаль, призові місця в олімпіаді не будуть впливати при вступі.
Порогові бали
Міністр освіти і науки також розповів про порогові бали при вступі на різні спеціальності:
для вступу на основі загальної середньої освіти (державне замовлення) – не менше за 125;
для медичних спеціальностей, зокрема стоматологія (222, 228), педіатрія – 150 (за винятком вступників за конкурсним балом більше 175 балів);
для здобуття освітнього рівня магістра за спеціальністю фармація, промислова фармація (226) – 130 балів;
для спеціальностей галузей право (08), публічне управління, адміністрування (28), міжнародні відносини (29) – 140 балів.
Чи буде враховуватись середній бал атестата?
За словами Олега Шарова, цього року середній бал атестата при вступі враховуватися не буде, незважаючи на те, що закон України про вищу освіту передбачає врахування цих балів.
"Умови видачі документів про освіту, зокрема свідоцтв про повну загальну середню освіту, про базову загальну середню освіту, цього року дуже різні.
Оцінки можуть бути "випадковими", які нічим не можна обгрунтувати, тому що дитина приїхала з іншого регіону України. Щоб не ставити дітей в абсолютно різні та несправедливі умови, ухвалено рішення не враховувати результати середніх балів документів про освіту", – пояснив генеральний директор Директорату фахової передвищої, вищої освіти МОН.
Чи зміниться вартість навчання в університетах?
За словами Дмитра Завгороднього, вартість навчання за контрактом цього року не має зростати, тому що Кабмін тимчасово призупинив дію постанови про індикативну собівартість.
"Вона не має зростати через те, що цього року скасована постанова Кабінету міністрів про індикативну собівартість. Раніше була позиція Міністерства стосовно того, що її треба поступово підвищувати, адже вартість контракту нижча за собівартість надання освітніх послуг.
І люди на контракті вчаться частково за гроші, які держава виділяє на бюджетні місця. Цього року це скасовано", – пояснив Завгородній.