Інтернет на користь: створюємо яскраві інтелект-карти
5 найефективніших та зрозумілих інтернет-ресурсів для створення Mind maps.
Створення інтелект-карт – цікавий та захопливий процес, який точно сподобається вашим учням. Але не можна не визнати, що на роботу над картою доведеться витратити багато зусиль та часу – про це ми вже розповідали в окремій статті. А що робити, коли часу обмаль, а особливого хисту до малювання немає?
У такому випадку у пригоді стануть онлайн-сервіси, розроблені спеціально для створення інтелект-карт. Давайте розглянемо деякі з них.
FreeMind
FreeMind – одна з найбільш відомих та популярних безкоштовних програм для створення інтелект-карт. Працювати з нею дуже просто, хоча й на створення шедеврів сподіватися не варто. Графічні елементи, які пропонує програма, не дуже якісні, тому краще прикріпляти власні, але з виділенням смислових блоків та конструюванням простих схем FreeMind цілком справляється.
Переваги:
- Інтуїтивно зрозуміле управління.
- Наявність усіх необхідних для побудови карти інструментів.
- Можливість зберігання готових mind maps у будь-якому зручному форматі (PNG, JPEG, XML, HTML, XHTML тощо).
- Підтримка різних стилів структур та схем.
- Можливість проставляти посилання на зовнішні джерела.
XMind
XMind – чудова програма, за допомогою якої можна створювати зручні інтелект-карти та діаграми Fishbone, а також проводити мозкові штурми. XMind має приємний інтерфейс, а розібратися з особливостями керування дуже легко. А головне – все безкоштовно.
Переваги:
- Створення різнотипних схем.
- Красивий дизайн, яскраве оформлення – фон на всю карту або на окремі блоки, великий вибір стилів, ліній, кольорів, піктограм та форм.
- Велика кількість різноманітних інструментів та функцій (встановлення будь-яких параметрів шрифту, редагування та перевірка орфографії, зовнішні посилання тощо).
- Працювати над однією інтелект-картою можуть одразу декілька користувачів.
- Сумісність з пакетом програм Microsoft Office.
Bubble
Bubble – зручний онлайн-ресурс, за допомогою якого можна легко та швидко розробляти яскраві інтелект-карти. Ресурс умовно безкоштовний: ви можете вільно створити 3 mind maps, а от за більшу кількість доведеться заплатити. Втім, для ознайомлення учнів з самим принципом роботи з картами, цього вистачить.
Переваги:
- Робота в режимі онлайн.
- Зручна навігація.
- Доступ для одразу декількох учасників.
- Можливість імпортувати готову карту до свого сайту чи блогу.
- Мова ресурсу – англійська, проте інтерфейс дуже простий та реалізований за допомогою графічних зображень.
iMindMap
Сервіс iMindMap був створений тим самим славнозвісним автором методики інтелект-карт Тоні Бьюзеном, а отже, автоматично заслуговує на увагу. Звісно, програма повністю відповідає технології mind maps, але використовувати її безкоштовно ви можете лише 30 днів. Потім можливо лише або видалити, або купити.
Переваги:
- Працює у чотирьох режимах – створення інтелект-карт, мозковий штурм, фіксація думок та ідей.
- Має близько 130 видів стилів.
- Наявні необхідні для зручної роботи інструменти (перевірка правопису, можливість робити нотатки та встановлювати власні формати тощо).
- Можливість додавати аудіофайли та зображення.
- Експорт файлів у форматі PDF, SVG, 3D зображення, веб-сторінки, презентації Power Point, а також архівація в zip-файл.
Mind42
Mind42 – безкоштовна онлайн-програма, використовуючи яку, ви зможете без зайвих турбот створити просту, але зрозумілу інтелект-карту. Це чудовий варіант, якщо ви тільки починаєте навчати учнів створювати mind maps.
Переваги:
- Можливість групової роботи.
- Зручний інтерфейс.
- Наявність інтегрованого пошуку картинок через Google.
- Можливість робити нотатки.
- Сумісність з аналогічними програмами.
Створення інтелект-карт – цікавий та захопливий процес. До того ж, завдяки цим програмам та онлайн-ресурсам, робота не займе багато часу. Спробуйте разом з учнями!
Немає коментарів:
Дописати коментар